Вторгнення рашистів

    Саме трагічна історія в Бучі, яка нагадує боснійську Сребреніцу, стала справжнім мотиваційним прапором для наших захисників. Під час російського вторгнення в Україну 2022 року частина російських військових перетнула південні кордони Білорусі. Одним із перших кроків був марш-кидок до Києва, столиці країни, що інтерпретовано багатьма як удар для обезголовлення, і разом із величезною колоною військової техніки російські військові просунулися в Україну на північ від Києва.

25 лютого. Мер Бучі розповів про ситуацію в місті.

розкрити матеріал повністю


    27 лютого близько 9 години у місто Буча заїхала російська техніка, розпочалися вуличні бої.
  28 лютого українські збройні формування і містяни не пустили до Бучі російських окупантів; велися бої на зачистку.

У Бучі пройшла колона ворожої бронетехніки та автомобілів


1 березня. Спалена техніка Росгвардії

2 березня. Буча сьогодні: жителі оговтуються
після важких боїв за місто

 

3 березня. Відеодоказ розстрілу мирних людей
російською армією.

    У березні 2022 року російські передові сили захопили місто Бучу, що є однією з початкових околиць Києва.
    Російські війська здійснили в Бучі масове вбивство цивільного населення, відоме як Бучанська різанина.
    Бучанська трагедія, або геноцид у Бучі — масове вбивство українського цивільного населення в місті Буча Київської області, що супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, у тому числі дітей, та мародерством. Злочини скоїли Збройні сили РФ у період російсько-української війни під час російського вторгнення у березні 2022 року.
    Загинуло понад 420 жителів міста, українська влада назвала це геноцидом українців і звернулась до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати ці події. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що кількість людей, вбитих російськими військами в Бучі, більша, ніж у Вуковарі.
    Російська влада заперечувала будь-які правопорушення, називаючи докази вбивств провокацією чи постановкою. Ці заяви було спростовано міжнародними ЗМІ, зокрема, Bellingcat, Deutsche Welle, The Economist, BBC, та The New York Times.
   Під час загального відступу російських військ на північ від Києва, внаслідок атак українських військових у районі Бучі, росіяни передислокувалися на північ.
   Наприкінці березня, перед відступом росіян від Києва, генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що українські прокурори зібрали докази про 2,5 тисячі підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів під час російського вторгнення 2022 року та встановили «кілька сотень підозрюваних».
    31 березня місто було звільнено від російських окупантів. Українські війська увійшли до міста 1 квітня. Були виявлені ознаки воєнних злочинів Росії, зокрема масових убивств цивільного населення.
Буча: ЗСУ готуються до боїв за місто

Спецпризначенці Нацполіції проводять зачистку міста Буча


  Спецназ Нацполіції у Бучі. Місцеві жителі
радісно зустрічають поліцейських
    За словами радника голови Офісу президента України Олексія Арестовича, у масових вбивствах мирного населення міста Бучі брали безпосередню участь російські військові з: 64 окремої мотострілецької бригади 35 армії Східного військового округу; 5 окремої танкової бригади 36 армії Східного військового округу; 331 парашутно-десантного полку 98 повітряно-десантної дивізії; 137 парашутно-десантного полку 106 повітряно-десантної дивізії; 104 та 234 десантно-штурмового полку 76 десантно-штурмової дивізії; 14 та 45 окремих бригад спеціального призначення; 63 відділу поліції особливого призначення Росгвардії; 155 окремої бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту.
Президент України Володимир Зеленський
спілкується з пресою в Бучі

Президент України Володимир Зеленський відвідав Бучу

Президент України Володимир Зеленський про звірства в Бучі

 Буча до і після війни